Zhodnotenie zimnej prípravy „A“ mužstva

Share Button

logoNa prvom tréningu zimnej prípravy sme sa zišli v miestnej základnej škole, ktorá nám poskytla útočisko do prípravy s dobrými možnosťami a to umelou trávou a prerobenou telocvičnou. Tak isto sme na prvom tréningu privítali dve nové tváre v našom kádri a to menovite Baričiča Filipa a Drinku Richarda. Na moje potešenie sa do prípravy zapojil aj brankár Matúš Lacko, ktorý bol na skúške v ŠK Slovan BA.

Bohužiaľ sme sa rozlúčili aj s dvojicou hráčov Benkom a Táborom, ktorí išli pokúšať šťastie do 3. ligy  a Tomášom Žákom /dlhodobé zranenie/, čo považujem za citeľné oslabenie družstva, ale na druhej strane dúfajúc, že nové tváre dobre západnú do tímu.

Mužstvo na prvom tréningu privítalo vedenie na čele s prezidentom a viceprezidentom p.Dugovičom a p. Žilinským, ktorým asistoval vedúci týmu Pavol Karlík, ktorý sa zhostil na prvé dva týždne funkcie asistenta trénera aj s hovorcom kabíny a skúseným harcovníkom Róbertom Benčúrikom z dôvodu neprítomnosti hl. trénera  ktorý bol PN.

Ako prvé prípravné stretnutie sme odohrali na umelej tráve na Montostroji v Senci s družstvom Tomášova, ktoré nás predčilo ako po fyzickej aj taktickej stránke a podľahli sme mu výsledkom 0:4, kde musím podotknúť dobrý výkon brankára, ktorý jediný splnil ako také futbalové kritériá daného zápasu. Musím ale jedným dychom dodať, že sa na hráčoch prejavila dvoj-týždňová tréningová záťaž s čím som aj rátal. To hlavne pri zistení, že hráči po ukončení jesennej sezóny dostali individuálne tren. jednotky, ktoré vôbec okrem pár výnimiek neabsolvovali.

V nedeľu 14.2. sme odohrali druhé prípravné stretnutie proti Čiernemu Brodu, ktorý nedosahoval kvalitu súpera z prvého prípravného zápasu. Napriek tomu sme odohrali dva odlišne polčasy kde v prvom polčase sme si vypracovali ako také šance. Ako tak sa nám darilo aj po kombinačnej stránke ale záver prvého polčasu od 40 min. sa len dohrával. Druhy polčas opäť katastrofálny výkon, veľmi odlišný od prvého s veľkými individuálnymi chybami jednotlivcov, súpera sme vo väčšine prípadov nechali kombinovať bolo vidieť únavu na hráčoch, ktorí prišli po chorobe alebo na dvojici, ktorá bola prvý krát na ihrisku po dlhodobej pauze, je však pravda, prvý menovaný Mrva odohral v celku dobrý zápas a je vidieť, že ide o skúseného hráča, ktorý si rozumne rozložil sily čím aj korunoval svoj výkon druhým gólom do súperovej siete. Druhy hráč Augustin nastúpil do druhého polčasu, ale fyzický aj kondičný deficit sa prejavili na jeho výkone a v 68. min. bol opätovne vystriedaný. Zápas sme síce vyhrali ale vzhľadom na dva rôzne polčasy nemôžem byt spokojný. Výsledok Šenkvice – Č. Brod 2:0

Štvrtý týždeň zimnej prípravy sme začali ako už obvykle podľa plánu . Vo štvrtok sme odohrali miesto tréningovej jednotky prípravný zápas proti družstvu z Viničného s výsledkom  nie príliš lichotivým čo sa tyká gólového rozdielu. Od začiatku sme boli vyrovnaným súperom. Viničné sme nepustili do žiadnej vážnejšej akcie ba naopak v 15. min. zápasu sme z dobrého protiútoku po ľavej strane a peknej individuálnej akcie Benčáta skórovali a ujali sa vedenia, ktoré netrvalo dlho. keď opäť po našej hrubej chybe sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Po vyrovnávajúcom góle sa hralo medzi 16-tkami bez vyloženejších šancí na oboch stranách. V 30 min zápasu sme si vypracovali peknú futbalovú akciu, po ktorej sme sa opäť ujali vedenia. Bohužiaľ sme súpera dostali znova na koňa našou druhou hrubou chybou, po ktorej vyrovnal. Druhý polčas sa niesol v podpriemernom tempe z oboch strán až do 65. minutý, keď po vynútených zmenách v zostave prevzal super iniciatívu na svoje kopačky, ktorého výsledkom bolo inkasovanie 3 gólov do našej siete. Výsledok Viničné – Šenkvice  5:2

V sobotu 20.2. sme odohrali štvrtý prípravný zápas proti Štvrtku na Ostrove. Bol to náš vzhľadom na zostavu najlepší výkon v prípravnom období, ale opäť len do 75 .minúty, kde musím konštatovať, že sme zase nezvládli záver stretnutia. Súper nás prevyšoval vo všetkom ale vďaka dobrému výkonu brankára Lacka sme udržali nerozhodný výsledok 0:0.

V sobotu sme odohrali už v poradí piaty prípravný zápas na pôde Horných Orešian na ťažkom teréne. Bol to zápas viac o bojovnosti a nie o kvalite. Z našej strany sme si vyskúšali variantu bez absentujúceho Dugoviča Michala v zadných radoch . Zápas sme lepšie zvládli po hernej stránke až druhy polčas kde sme si vypracovali jednu dve gólové šance, ktoré sme nepremenili čo považujem za veľmi málo . Výsledok 0:1.