Mesačné hodnotenie „A“ tímu za marec 2016

Share Button

Posledný prípravný zápas sme poňali ako generálku na ligu, bohužiaľ nám mužstvo Petržalky odrieklo, a na poslednú chvíľu sme sa dohodli na zmeranie si vzájomných síl s mužstvom NMSK BA ktore sa spojilo so Stupavou, takže v podstate sme hrali, až na pár výnimiek, s mužstvom, s ktorým sa stretneme v boji o body.

Zápas sme od začiatku kontrolovali. Nastúpili sme s troma hráčmi na skúšku, dorastencom Mikesom, navrátilcom Drinkom a Slezákom z Pezinka, ktorého sa nám nakoniec po vzájomnej dohode nepodarilo prilákať do Šenkvíc.

Zápas sa hral na umelej tráve, kde sme boli od začiatku lepším mužstvom, čo sme aj dokázali. Eliminovali sme snahu súpera dostať sa do vyloženej šance na skórovanie. My sme mali dve čisté šance, ktoré skončili na tyčke súperovej brány. V druhom polčase prišlo k zmenám v zostave, čo nemenilo nič na situácii, že sme opäť hru kontrolovali.
Náznak šance sme následne dokázali premeniť v náš prospech a bolo 1:0. Priebeh zápasu bol nemenný. Hralo sa na oboch stranách trocha tvrdšie, vznikali menšie šarvátky, čo rozhodca Hadek nezvládol. V 68. minúte sme si vypracovali peknú akciu po pravej strane, po centrovanej lopte sa pred bránkou objavil Benčurik a z vyloženej šance trafil len ležiaceho brankára. A aby toho nebolo málo po nepremenenej šanci nám rozhodca daroval výhodu pokutového kopu, ktorú trestuhodne hráč Mrva zahodil.  Na výsledku sa do konca zápasu nič nezmenilo.

senkvice-dres

Posledný týždeň prípravy sme konečne začali na hlavnej ploche. Na konci týždňa sme sa dozvedeli, že družstvo Ružinova sa odhlásilo zo súťaže, takže sme hľadali na nedeľu alternatívu. Tú sme našli v podobe Kaplnej, ktorú sme zdolali výsledkom 3 : 0,  ale s predvedenou hrou som spokojný nebol .

O týždeň neskôr ale s o to väčším odhodlaním som očakával prvý majstrovský zápas jari na pôde Veľkých Levár. Ten sme nezvládli a prehrali potupným spôsobom a to rozdielom minimálne dvoch súťaží 7 :0. Začiatok zápasu tomu ale vôbec nenasvedčoval. Do 16. min. zápasu sa nám darilo eliminovať snahu domácich o nátlakovú hru. Boli sme Levárom vyrovnaným súperom, dokonca v 10 a 13. minúte sme pohrozili dvoma protiútokmi, ktoré sme zbrklo a z veľkej vzdialenosti zahodili. V 16. minúte zápasu súper prvý-krát udrel. Naša obrana nezvládla nakopnutú loptu, čo Malacky využili vo svoj prospech a prehrávali sme 1:0. Po inkasovanom góle sme sa začali viac sústreďovať na hlavného rozhodcu, čoho výsledkom bolo 5 žltých kariet. Dostali sme navyše ďalšie dva góly.

Vrcholom prvého polčasu bolo neakceptovateľné vylúčenie kapitána Benčurika v 42. minúte., za stavu 3:0 pre domácich. Druhý polčas sme sa už iba urputne bránili. Dôsledkom čoho bol konečný výsledok 7:0 pre súpera. Zlyhali takpovediac ťahúni družstva, Plach, Meszároš a v neposlednom rade Benčurik.

K záveru musím dodať, že už o týždeň nás čakal opäť súper, ktorý sa netajil postupovými ambíciami, kde nám už navyše chýbali dvaja hráči, Meszároš a Benčurik .

Zápas s Malackami sa začal z našej strany nie veľmi pozitívne, veď už v 3. minúte zápasu sme inkasovali a prehrávali sme 0:1. Po góle sme sa ale nepoložili a skúšali sme držať krok so súperom, ktorý disponoval kvalitným hráčskym kádrom. Prišla však 37. minúta a zlá malá domov od nášho stopéra a ešte horšie čítanie hry zo strany brankára, ktorého preskočila lopta, z čoho pramenil rohový kop. Po rozohratí súpera sme sa opäť zachovali ako škôlkari a nechali sme hráča na 11 metrov od bránky ľahko spracovať loptu, otočiť sa a skórovať na 0:2 v prospech Malaciek. Na druhý polčas sme nastúpili s odhodlaním urobiť niečo s výsledkom, prípadne otočiť vývoj stretnutia v náš prospech.
Žial už v úvode druhého polčasu po ďalekej a ľahkej strele z 25 metrov brankár Lacko školácky vyrazil loptu pred seba, kde už dobiehajúci útočník nezaváhal a prehrávali sme 0:3, v 49. minúte zápasu. To nás opäť položilo na dno, z ktorého sme sa už nedokázali odraziť. Výsledkom bolo ešte dvojité skórovanie Malaciek po našich chybách.
Zhodou okolnosti striedajúci hráč David Čambal skóroval po 5. minútach strávených na trávniku. Kurióznym spôsobom zasiahol centrovanú loptu hlavou a trafil.
Bohuziaľ pre nás musím konštatovať, že okrem hlavičky Čambala sme brankára súpera neohrozili a tak sme prehrali aj druhý majstrovský zápas za sebou.

Na záver mesačného hodnotenia by som chcel dodať, že som nespokojný s tréningovou účasťou a prístupom niektorých hračov.
Prvé dva duely nám ukázali, že sa nemôžeme rovnať mužstvám, ktoré pomýšľajú na postup do vyššej súťaže. Máme síce mladé mužstvo, čaká nás ešte veľa roboty ale dúfam, že výkonnostne aj výsledkovo budeme stúpať.
Máme veľa nedostatkov, ako s pochopením a ponímaním hry samotnej tak aj s pochopením taktiky. Chýba nám väčšie oduševnenie, bojovnosť, chuť sa pobiť o výsledok. Je na čom pracovať…             

                                        

Tréner ŠK Šenkvice “A”:  KALLAY  TOMÁŠ 

kallay