Z trénerovho zápisníka 5-6. kolo

Share Button

5. kolo ŠK Šenkvice – Závod 0:0
Do zápasu sme vstupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť a zabudnúť na žalostný výkon z Čunova.
Zápas sa ale nevyvíjal ako sme si povedali v kabíne. Opäť sme nechali srdce a vôľu hrať a zvíťaziť niekde medzi kabínou a postrannou čiarou. Prvý polčas sme sa nedokázali dostať do tempa, nepodržali sme loptu, bolo to bez pohybu, bez náznaku vytvorenia tlaku v domácom prostredí. Útočníkom sa nepodarilo podržať ani jednu loptu, záloha hrala bezmyšlienkový futbal. V 17 minúte nás to mohlo mrzieť, súper s taktiež slabým výkonom trafil na naše šťastie iba pravú žrď našej brány, čo bol jediný futbalový moment prvého polčasu.
Do druhého polčasu sme nastúpili s úmyslom niečo zmeniť – Hlavne prístup k hre samotnej ako aj držanie lopty čo sa nám vôbec nedarilo. Súper pohrozil z troch protiútokov ktoré opäť raz naša obrana zvládla na výbornú aj bez chorého Maťa Táboru ktorého nahradil Samo Hacaj. Keď ani z našich pološancí gól nepadol (hlavička Hacaja a následná Benčúrikova gólovka gól nepriniesla) a zaknihovali sme už tretiu remízu čo z môjho pohľadu znamenalo opäť stratu dvoch bodov pretože v Šenkviciach na domácej pôde sa ma vyhrávať a nie darovať body súperom zo spodu tabuľky.senkvicesk

6. kolo Slovensky Grob – ŠK Šenkvice 0:1
V Slovenskom Grobe sme nastúpili do derby zápasu hlavou hore a so správnou vôľou odovzdať všetko v prospech úspešného výsledku a hlavne s odhodlaním zabudnúť na naše predchádzajúce dva zápasy ktoré sme nezvládli práve najlepšie. Od začiatku sa hral futbal na dobre úrovni – hra sa prelínala zo strany na stranu bez výraznejšich šancí na oboch stranách.
Hru sme kontrolovali, súpera sme do ničoho nepúšťali, bola vidieť opäť snaha o kombinačný futbal z našej strany avšak prišiel okamih nepozornosti a super sa mohol ujať vedenia z jedenásť metrového kopu ktorý bravúrne zneškodnil nás brankár Lacko.
Po jedenásť metrovom kope sme začali lepšie brániť, napádať súperovu rozohrávku. Začala sa nám dariť rozohrávka, kombinačná hra po zemi aké opäť nás super skoro potrestal keď rozhodca odpískal druhy jedenásť metrový kop proti nám. Na naše šťastie fantasticky neprekonateľný Matus Lacko opäť čaroval a vychytal druhého súperovho hráča. Super išiel zošalieť zo zákrokov sebaistého a fantasticky chytajúceho Matúša Lacka. Čo sa nepodarilo súperovi sa podarilo o 10 minút nám. Rozvinuli sme akciu ktorú Michal Mrva perfektne zvládol a súper zatiahol ručnú brzdu v šestnástke a fauloval nášho hráča. Nekompromisný Martin Mesároš sa z jedenásť metrového kopu nemýlil. Do konca zápasu sme už výsledok kontrolovali zodpovednou hrou a tak si po dobre odobratím a divácky zaujímavom derby odnášame dôležité 3 body domov. Šenkvice do tehoooo !
P.S .: musím záverom poďakovať chalanom a takisto vzdať úctu súperovým hráčom za fair play hru aká sa v derby málokedy vidí.

Tréner Tomáš Kallay

kallay